Coraz niższa jakość usług deweloperskich

coraz-nizsza-jakosc-uslug-deweloperskich

Od 2009 roku prawie czterokrotnie wzrosła liczba klientów kancelarii adwokackich, specjalizujących się w prawie budowlanym. Głównym powodem jest wciąż rosnąca ilość skarg na deweloperów, związana zarówno z jakością oferowanych mieszkań, jak i nieuzasadnionych podwyżek cen mieszkań w trakcie budowy, które sięgały u niektórych deweloperów nawet 30%.

Głównym problemami związanymi z jakością wykonania są niesolidne dachy i kanalizacje. Mieszkańcy takich lokali żądają często, oprócz naprawy usterki, odszkodowań związanych z utratą ceny lokali związaną z niestarannym wykonaniem. Sąd w Gdańsku zajmuje się właśnie pierwszym w kraju pozwem zbiorowym przeciwko deweloperowi. Został on wytoczony przez 25 osób zamieszkujących domy w Sopocie wykonane przez jednego z deweloperów w trójmieście.

Dlatego zakup dobrego mieszkania w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie nie jest tak łatwy jak mogłoby się wydawać i wymaga odpowiedniego sprawdzenia jakości deweloperów w trójmieście. Warto poradzić się innych mieszkańców korzystających z usług danego dewelopera o jakość jego usług. Uniknięcie przyszłych nieprzyjemności zaoszczędzi z pewnością znaczną ilość czasu i pieniędzy.