Banino – Domy dla młodych ludzi

2.jpg

Własne cztery ściany to marzenie niemal każdego młodego człowieka. Większość z nas wyobraża sobie siebie wraz z najbliższą rodziną we własnym, przestronnym domu z ogrodem, po którym radośnie hasa pies. Często wizja ta pozostawała przez długie lata niezrealizowanym marzeniem – celem, który majaczy na horyzoncie, lecz z finansowych powodów jest zazwyczaj niemożliwy do zrealizowania. To właśnie nasz finanse ograniczają nas i zmuszają do kompromisów, które nie zawsze są nam na rękę. Bierzemy więc kredyt i kupujemy mieszkanie, a marzenia o własnym domu zostają najczęściej w strefie marzeń już do końca dni naszej młodości.

Na szczęście czasy się zmieniły i możliwe stało się, by w młodym wieku zamieszkać we własnym domu. Dzięki programowi „Mieszkanie dla młodych” możliwe jest zakupienie własnego domu czy mieszkania z dofinansowaniem państwa do wkładu własnego. Oczywiście by skorzystać z tego typu możliwości, trzeba spełnić szereg warunków, o których napiszę więcej w kolejnych postach. Deweloperzy skwapliwie wykorzystali tę nową możliwość i prócz oferty mieszkaniowej zaproponowali potencjalnym beneficjentom programu możliwość zakupu własnego domu. Jak np. zrobił to https://dommoichmarzen.eu/.

Niewielkie domy, metrażem przypominające dużej wielkości M, można nabyć już w cenie średniego mieszkania z rynku pierwotnego. Bez wątpienia wpływ na tak atrakcyjną cenę ma tu wartość ziemi, na której dom jest zlokalizowany – trzeba więc mieć na względzie to, że odległość od centrum miasta, (a nawet samego miasta), może być o wiele większa niż mieszkań zlokalizowanych w dzielnicach granicznych metropolii.

Doskonałym przykładem jest tu miasteczko Banino .Gdzie znajduje się jedno z biur Unibet pl. Domy tam wybudowane są doskonale skomunikowane zarówno z Gdańskiem, jak i Gdynią. Prócz doskonałej infrastruktury drogowej do Trójmiasta dojedziemy również pociągami Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, której przystanek znajduje się nieopodal portu lotniczego im. Lecha Wałęsy. Lokalizacja lotniska w sąsiadującym z Baninem Rębiechowie, z punktu widzenia przyszłego mieszkańca Banina może budzić nieco kontrowersji ze względu na ruch lotniczy i towarzyszący mu hałas, jednak nie jest on aż tak uciążliwy, by znacząco wpływać na komfort mieszkania w tym dynamicznie rozwijającym się miasteczku.

Wielu deweloperów oferując domy w cenie mieszkań, planuje swoje osiedlowe inwestycje we wsiach i miasteczkach sąsiadujących bezpośrednio z dużą metropolią, by lokalizacja była jak najbardziej atrakcyjna w stosunku do ceny, którą muszą zapłacić za ziemię pod inwestycję. Jednym z najlepszych przykładów jest wspomniane wcześniej, sąsiadujące z Gdańskiem Banino. Domy tam zlokalizowane są stosunkowo tanie i z powodzeniem można je kupić w cenie podobnej tej, za którą kupilibyśmy mieszkanie w mieście. Pamiętajmy, że często w cenie otrzymujemy również ogród, którego metraż bywa czasem całkiem spory. Niestety często za miejsce postojowe zlokalizowane w pobliżu posesji musimy dodatkowo dopłacić.

Wymarzony dom w cenie mieszkania nie jest więc mrzonką i bajką wyssaną z palca. Możliwość ta jest w zasięgu ręki niemal każdej młodej pary, która ponad gwar i harmider miasta przekłada sobie spokój miejskich peryferii i bliskość natury.