Wynajem dźwigów budowlanych

Dźwigi budowlane są nieodzownym elementem każdej większej budowy, a zatem wieżowca, centrum handlowego, budynku wielomieszkaniowego czy też handlowo-usługowego. Bez tego rodzaju urządzeń wykonanie znacznej części prac w tym przypadku nie jest po prostu możliwe. Odpowiedni sprzęt budowlany jest więc koniecznością, co nie oznacza, że należy go od razu zakupić. Zresztą ze względów finansowych nie jest to wcale takie proste, dlatego też znacznie lepszym rozwiązaniem jest wynajem dźwigu budowlanego.

Dźwigi budowlane i ich zadanie

Żurawie budowlane wykorzystywane są przy różnych pracach na budowie. Najczęściej służą do:

1. Rozładunku – przy każdej budowie zużywana jest ogromna ilość materiałów, takich jak cement, cegły, pustaki ceramiczne, stal zbrojeniowa, betonowe elementy prefabrykowane itp. Wszystkie te elementy, które najczęściej umieszczone są na paletach, ważą od kilkuset kilogramów do nawet kilku ton. A zatem zdjęcie ich z samochodu bez wsparcia dźwigu budowlanego nie jest po prostu możliwe.

2. Przenoszenia materiałów budowlanych – dźwigi budowlane sprawdzają się też przy przenoszeniu ciężkich materiałów budowlanych, na przykład z jednej kondygnacji budynku na drugą, dzięki czemu nie potrzebny jest ich ręczny transport. Jest to nie tylko sprawniejsze rozwiązanie, ale też znacznie bezpieczniejsze.

Co więcej, dźwigi budowlane posiadają odpowiednie oświetlenie, dzięki czemu możliwa jest praca także w nocy. W takim przypadku wymaga jest jedynie zmiana operatorów, zaś prace mogą trwać nawet 24 godziny na dobę. Takie rozwiązanie bardzo usprawnia budowę, co ma znaczenie zwłaszcza przy dużych projektach budowlanych oraz napiętym grafiku.

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego

Wypożyczalnia sprzętu budowlanego Baukrane posiada duży wybór dźwigów budowlanych o różnym przeznaczeniu. Zależnie od modelu i konstrukcji, posiadają one różną siłą udźwigu. A więc, odpowiedni model dźwigu budowlanego należy wybrać tak, aby był on w stanie wykonać konkretne zadanie. W przypadku pytań czy wątpliwości pracownik wypożyczalni zawsze służy fachową poradą w tym zakresie.  W wypożyczalni sprzętu budowlanego bez problemu wynajmiemy dźwigi budowlane wysokiej klasy o różnym przeznaczeniu i to w atrakcyjnej cenie.