Jakie meble ogrodowe wybrać?

Wybór mebli ogrodowych jest na tyle duży, że znalezienie odpowiedniego zestawu może stanowić nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego ważne jest to, aby już na starcie określić swojej upodobania i wymagania. Wiele zależy od tego, jaki budżet posiadamy. Nie należy jednak się martwić – nawet, jeśli nie posiadamy zbyt dużej ilości środków finansowych, to bez trudu znajdziemy komplet mebli wysokiej jakości.

Meble drewniane

Meble drewniane są niezwykle eleganckie, a zarazem wytrzymałe. Trzeba jednak liczyć się z tym, że zwykle kosztują one nieco więcej. Jest to jednak inwestycja na lata, która się opłaca. Solidne drewno jest odporne na czynniki atmosferyczne, czy też uszkodzenia mechaniczne. Nie musimy obawiać się, że powierzchnia mebli ulegnie deformacji. Należy jednak pamiętać o tym, że meble wykonane z tego materiału potrzebują konserwacji. Jeśli zapomnimy o impregnacji, to meble bardzo szybko ulegną zniszczeniu.

Wielkim atutem mebli ogrodowych z drewna jest relatywnie wysoka waga. To właśnie dzięki temu są one stabilne. Nie musimy obawiać się, że zostaną one przewrócona przez wiatr. Z drugiej strony są one cięższe w przesuwaniu. Wszystko zależy więc od naszych indywidualnych preferencji.

Meble rattanowe

Meble ogrodowe wykonane z rattanu są dość lekkie, a jednocześnie efektowne. Nie wymagają one specjalnej pielęgnacji, co można uznać za zaletę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że niezbyt dobrze znoszą one zmienne warunki otoczenia. Nie należy więc przesadnie eksponować ich na deszcz, czy też słońce. Taki zestaw mebli sprawdzi się najlepiej tam, gdzie znajduje się zadaszenie. Będzie on odpowiedni na taras lub werandę. Komplet z rattanu można również umieścić w altanie.

Osoby, które potrzebują trwalszych mebli powinny zwrócić uwagę na modele wykonane z technorattanu. Jest to tworzywo o wiele bardziej wytrzymałe, które świetnie znosi oddziaływanie czynników pogodowych.

Meble z tworzyw sztucznych

Nowoczesne meble ogrodowe plastikowe nie są tandetne. Bez trudu znajdziemy zestawy funkcjonalne, niedrogie, a zarazem atrakcyjne pod względem wizualnym. Z pewnością przypadną one do gustu tym, którzy stawiają na modernistyczne wzornictwo.

Decydując się na zakup mebli z plastiku należy postawić na jakość. Lepiej zapłacić nieco więcej, a mieć pewność, że będą one odporne na słońce, czy też wysokie obciążenia. Najtańsze komplety z supermarketu nie tylko wyglądają źle, ale również są nietrwałe. Ich parametry osłabiają się pod wpływem promieniowanie UV, przez co z czasem tworzywo pęka.