Idealny fotel biurowy – jak go wybrać?

Wbrew temu, co może się wydawać na pierwszy rzut oka, praca przy biurku potrafi poważnie obciążyć organizm. Nie grożą nam co prawda naderwane mięśni czy urazy wynikające z nadmiernego dźwigania, ale już stawy i kręgosłup mogą zacząć odmawiać posłuszeństwa, jeśli o nie właściwie nie zadbamy. Pierwszym krokiem, który warto tutaj wykonać, jest zakup odpowiedniego fotela biurowego. Na jakie cechy zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Fotele biurowe – wsparcie przy pracy z domu

Zadaniem fotela biurowego jest przede wszystkim jak najdoskonalsze podtrzymanie kręgosłupa użytkownika, by pozycja siedząca nie powodowała mimowolnego garbienia się po pewnym czasie. Co za tym idzie, należy przyjrzeć się w pierwszej kolejności fotelom, które wyposażone są w wysokie oparcie. Nie zawsze konieczne będzie, by sięgało ono aż do szyi, jednak w przypadku chronicznych problemów z kręgosłupem może się to okazać korzystne.

Więcej znajdziesz na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

Fotele biurowe mają też na ogół wygodne podłokietniki, a wiele z nich posiada również funkcję wysuwanej podpórki pod stopy, co może przynieść ulgę po dłuższym dniu pracy. Choć na filmach możemy zobaczyć freelancerów pracujących przy barze w ulubionej kawiarni, lepiej będzie, jeśli nie pójdziemy w ich ślady. Hokery nie stanowią wystarczająco komfortowego siedziska, by móc na nich spędzić wiele długich godzin przed komputerem. Także fotele bujane lepiej wykorzystywać do popołudniowego relaksu z nowym serialem, niż pisania z laptopem na kolanach. Podstawowe stanowisko do pracy powinno znajdować się zawsze przy biurku o optymalnej wysokości, do której zostanie dostosowana regulacja fotela.

Fotele biurowe – jaki model jest najlepszy?

Choć dostępne na rynku fotele biurowe posiadają wiele wspólnych cech, różni między innymi kształt, rodzaj materiału, wysokość oparcia czy układ podłokietników. W jaki sposób zatem powinniśmy ocenić, który z nich będzie nam najlepiej służył, jeśli to nasz pierwszy zakup tego typu? Najprostszym sposobem byłaby oczywiście wycieczka po sklepach stacjonarnych, gdzie będziemy mieć możliwość sprawdzenia z bliska zalet i wad poszczególnych modeli.

Obecnie jednak to sklepy internetowe przodują w dystrybucji najnowocześniejszych mebli do pracy, zatem alternatywą może być tu sprawdzenie dostępnych w Sieci opinii, charakteryzujących dany fotel. Możemy także skontaktować się z producentem bądź sklepem, który specjalizuje się w meblach biurowych, by otrzymać odpowiedź na wszystkie pytania, które zadajemy sobie przed zakupem.

Szukasz artykułów do biura i domu? Odwiedź MultiGlob.pl