3 zalety zamieszkania w Wejherowie

Wiele osób szukających nowego mieszkania w Trójmieście lub okolicach decyduje się na przeszukiwanie rynku wejherowskiego. Nieruchomości tutaj zyskują spore zainteresowanie i od kilku lat zauważa się tendencję do przeprowadza się do tego miasta nawet  Gdańska, Gdyni czy Sopotu. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 3 zalety takiego rozwiązania.

Wejherowo to miasto wchodzące w skład Małego Trójmiasta Kaszubskiego, leżące w niedalekiej odległości od Gdyni. Miasto stale się rozwija, czego dowodem mogą być pojawiające się inwestycje deweloperskie w nowoczesne osiedla skierowane do osób, które chciałyby zamieszkać blisko morza. Na zamieszkanie w Wejherowie decyduje się coraz więcej osób, zauważając zalety takiego rozwiązania. W dzisiejszym artykule właśnie na nich się skupimy.

Ceny o wiele niższe niż w Trójmieście

Nie da się ukryć, że główną zaletą mieszkań i nieruchomości w Wejherowie w znaczeniu ogólnym, są ich ceny. Wystarczy rozejrzeć się nieco po rynku – zarówno wśród ofert deweloperów z rynku pierwotnego, jak i wśród propozycji mieszkań używanych, z drugiej ręki, z rynku wtórnego.

źródło: Orlex

Można zauważyć tu pewną zależność – mieszkania nowe są na ogół tańsze od starych. Dodatkowo warto pamiętać, że w porównaniu do Trójmiasta – w Wejherowie możemy kupić nasze nowe gniazdko za naprawdę korzystne pieniądze. Zdarza się nawet, że ceny za metr kwadratowy w Gdańsku czy Sopocie są dwa razy wyższe niż w Wejherowie!

Bliskość morza i ważnych ośrodków

Dzięki dogodnej lokalizacji Wejherowa na mapie województwa pomorskiego jego mieszkańcy mogą cieszyć się nie tylko z bliskości Morza Bałtyckiego i pięknych piaszczystych plaż, ale również z niedalekiej odległości do wszystkich miast Trójmiasta, która przecież stanowią bardzo ważny ośrodek polityczny, gospodarczy, edukacyjny oraz zawodowy, rozrywkowy czy konsumencki.

Dzięki temu mieszkańcy Wejherowa mogą – w miarę potrzeb i chęci – odwiedzać Gdańsk, Gdynię oraz Sopot w przeróżnych celach – zarówno chcąc załatwić jakąś sprawę w Urzędzie Wojewódzkim, uczyć się na jedne z uczelni, czy po prostu zrobić zakupy w jednej z galerii.

Dobra komunikacja

W Wejherowie bardzo sprawnie działa komunikacja miejska oraz podmiejska. Z powodzeniem dojedziemy do niego SKM-ką oraz autobusem z Trójmiasta, Redy czy Rumi. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na paliwie – dojeżdżając na przykład na uczelnię czy do pracy w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie.

Dobra komunikacja jest sporym ułatwieniem w życiu i jedną z zalet zamieszkania w Wejherowie.