Izolacja domu hybrydowego

nowoczesny dom

Przy powstawaniu tekstu cennych porad udzielały domyhybrydowe.pl/o-nas/charakterystyka-firmy.

Jednym z wielu powodów, dla którego domy hybrydowe są bardzo korzystną inwestycją na przyszłość jest ich ekonomiczność. Wykonane z najlepszej jakości materiałów, budynki w dłuższym okresie pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie czy prąd. Kluczem do tego jest odpowiednia izolacja oraz energia odnawialna.

izolacjaPrzy budowie domu hybrydowego korzysta się z ogólnodostępnych materiałów, które muszą spełniać pewne wytyczne projektów. Bardzo istotna jest tu termoizolacja. Projekt powinien uwzględnić termoizolacyjność dla ścian, stropy, podłogi oraz fundamentu. Ponadto zadbać trzeba o to, aby okna i drzwi cechowały się bardzo wysoką izolacją termiczną. Materiał powinien zapewnić również obniżenie zużycia energii cieplnej w budynku. Domy hybrydowe cechują się szczelnością i prostotą konstrukcji. W dobrze przygotowanym projekcie nie występują miejsca, przez które ucieka ciepło.

Izolacja jest tym lepsza im prostszy jest projekt budynku. Stąd należy uważnie przyjrzeć się proponowanym rozwiązaniom przez inwestorów czy architektów. Lepiej zapomnieć o wielokrotnie załamywanym dachu, wykuszach czy innych skomplikowanych rozwiązaniach. Prosta i zwarta bryła zapewnia nie tylko łatwiejsze zadbanie o odpowiednią izolację, ale także obniża koszty samego budynku. Dużo trudniej jest sprawić, aby termoizolacja była szczelniejsza w budynku o nietypowych kształtach architektonicznych.

Na co wpływ ma dobra izolacja? Dzięki niej obniżamy utratę energii cieplnej, co ma miejsce w wielu tradycyjnych budynkach. Nieszczelne okna są często powodem, dla którego rachunki z ocieplania rosną. Dodatkowo dom powinien być wyposażony w odpowiednią wentylację i korzystać z energii odnawialnej dla zoptymalizowania pozyskiwania i przetwarzania energii.

Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia ekonomicznego jest budowa parterowego domu o prostej bryle. W projekcie powinno się uwzględnić to, że dom nie jest wbudowany w bryłę domu. Dlaczego? Przez bramę garażową pomieszczenie wychładza się bardzo szybko i jest niezwykle trudne do izolacji i ogrzewania.